Connect with us

Piłka nożna

Rośnie następca Artura Boruca w Legii? Kibice nie są zgodni (video)

W związku z kontuzją Artura Boruca szansę występów w Legii Warszawa dostają dwaj młodzi piłkarze – Kacper Tobiasz oraz Cezary Miszta. Ten drugi zagrał m.in. w meczu z SSC Napoli, z który zebrał pochwały od dziennikarzy. Kibice mają jednak inne zdanie.

cezary miszta
Fot. YouTube / TVP Sport

Cezary Miszta w meczu z SSC Napoli

Legia Warszawa nie była przygotowana na kontuzję Artura Boruca. W kadrze ma bowiem dwóch bardzo młodych i niedoświadczonych piłkarzy – Cezarego Misztę i Kacpra Tobiasza. Trener Czesław Michniewicz dzieli między nich obowiązki zastąpienia byłego reprezentanta Polski.

Podczas gdy Miszta częściej występuje w Lidze Europy, na boiskach PKO BP Ekstraklasy częściej pojawia się Tobiasz. W ostatnim meczu z Lechem Poznań obronił nawet rzut karny i został nazwany przez kibiców „jedynym pozytywem” tego spotkania. „Wojskowi” ulegli bowiem w spotkaniu z „Kolejorzem” 0:1.

W Lidze Europy broni jednak Miszta i zbiera wiele pochwał. Także w przegranym przez Legię 0:3 meczu z SSC Napoli 19-latek zaliczył kilka spektakularnych interwencji. Wszystkie podsumował TVP Sport, który zamieścił stosowne video na swoim profilu na Twitterze.

 

Kibice są podzieleni

Okazuje się jednak, że nie wszyscy są takimi fanami talentu Miszty jak redakcja sportowa publicznego nadawcy. Kibice w komentarzach wypominają bowiem bramkarzowi niezbyt dobrą postawę przy nieuznanym golu i drugim golu. Niektórzy podkreślają także, że tak naprawdę zaliczył jedną dobrą interwencję, a poza tym zaliczył przeciętny występ.

„1 max 2 fajne obrony, reszta to proste strzały, gdzie Miszta często bez powodu „latał” zamiast normalnie obronić strzały Napoli” – napisał użytkownik „kmietek14”. „On jest tragiczny i każdym meczem pokazuje, że prostej piłki zlapac nie potrafi. Bramkarz w stylu jestem i nie przeszkadzam” – ostrzej dodał „Ol37403750”.

Wydaje się jednak, że prawda jak zwykle leży po środku. Być może nie był to idealny występ młodego golkipera stołecznej drużyny, ale po raz kolejny pokazał on ogromny potencjał. To może cieszyć fanów Legii, bowiem Artur Boruc zapewne wkrótce zakończy karierę, a oni mają w klubie dwa duże talenty bramkarskie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.