Connect with us

Piłka nożna

Co za sezon Przemysława Frankowskiego. Kolejny gol Polaka (video)

Przemysław Frankowski doskonale radzi sobie po swoim powrocie do europejskiej piłki. Reprezentant Polski szybko stał się ważną postacią RC Lens i notuje tam kolejne bardzo dobre występy.

przemysław frankowski
Fot. YouTube / Ligue 1 Uber Eats Official

Dobre czasy dla Przemysława Frankowskiego

Polak po transferze z występującego w MLS Chicago Fire radzi sobie doskonale w Ligue 1. Szybko został podstawowym piłkarzem RC Lens, a wybór trenera potwierdza kolejnymi udanymi występami. W dziesięciu ligowych występach w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji zgromadził dwa gole i trzy asysty, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Zauważają to także eksperci. Transfermarkt podniósł wycenę Polaka z 2 do 4,5 mln euro.

Najnowszy wyczyn Polaka to gol w spotkaniu z FC Metz. RC Lens rozbiło rywala na swoim stadionie 4:1, a Polak dokończył dzieła zniszczenia. Przemysław Frankowski wykorzystał doskonałe dogranie od Jonathana Claussa i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Zobaczcie tę sytuację z komentarzem Tomasza Smokowskiego oraz Marka Jóźwiaka.

To słuszny powrót

Nie ma co ukrywać, cel powrotu Przemysława Frankowskiego do Europy jest jasny. Mimo wszystko MLS jest nadal dość egzotyczną ligą, jeśli chodzi o poważne granie, a Polak jest przecież obecnie w sile wieku. Ma więc szansę na kolejne transfery do lepszych klubów oraz karierę w reprezentacji Polski, której stał się ważnym zawodnikiem.

Reprezentant Polski swoją karierę rozpoczynał w Lechii Gdańsk, ale najwięcej osób kojarzy go z występów dla Jagiellonii Białystok. To właśnie z tego klubu przeniósł się on do Chicago Fire. Transfer odbył się w styczniu 2019 roku i opiewał na 1,5 mln euro. Wtedy wydawało się to znakomitym ruchem, zwłaszcza że nie było konkretnego zainteresowania ze strony zachodnich klubów. Na szczęście Przemysław Frankowski pokazał się w Stanach Zjednoczonych z bardzo dobrej strony. Zaczął też grać w reprezentacji Polski i mógł w tym roku wrócić do Europy.

A jego wybór okazał się całkiem udany. Już pomijając indywidualne wyczyny Polaka, RC Lens zdobyło 21 punktów w 11 kolejkach i znajduje się w ścisłej czołówce Ligue 1, tuż za plecami PSG.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.