Connect with us

Piłka nożna

Jakub Moder szczerze o swojej grze. Wyznał, z czym ma problem (video)

Redakcja kanału „Łączy nas piłka” odwiedziła Jakuba Modera w Brighton, z czego powstało 11 minut ciekawego materiału. Polski piłkarz poruszył w nim kilka ciekawych kwestii.

jakub moder
Fot. YouTube / Official Brighton & Hove Albion FC

Jakub Moder jest obecnie podstawowym zawodnikiem Brighton&Hove Albion, które w obecnym sezonie Premier League spisuje się powyżej oczekiwań. Jak żyje się Polakowi w nadmorskiej miejscowości i jak ocenia swoją grę w barwach „Mew”? Sprawdzić to postanowili dziennikarze należącego do PZPN kanału „Łączy nas piłka” na YouTube.

„Wake up Moder!”

Reprezentant Polski opowiedział w nim o swoim pobycie w Brighton, gdzie przebywa od początku 2021 roku. Moder przyznał, że jest „raczej na luzie”, a zainteresowanie kibiców jego osobą istnieje, ale nie wpływa na jego życie prywatne, a tym bardziej nie przytłacza go.

Co ciekawe, przyznał też, że ma… więcej wolnego niż w Polsce. W Brighton&Hove treningi są bowiem niezwykle intensywne, ale odbywają się tylko raz dziennie. Dodał, że gdy tylko dowiedział się o zainteresowaniu jego osobą przez klub z brytyjskiej Premier League, był „strasznie zajarany”.

Szczerze wyznał także, że jego pierwsze tygodnie w klubie nie wyglądały idealnie, a on odstawał na treningach. Bez ogródek powiedział też, że gdy zaczął regularnie grać, miał już w Anglii słabsze mecze. Przy okazji wyjawił swoją największą słabość. „Myślę, że ogólnie zrobiłem postęp przez te dziesięć miesięcy. Zdarzają mi jednak się takie momenty w meczach, że głupio stracę piłkę, a tutaj to mega widać, bo każda drużyna tutaj to wykorzystuje” – stwierdził Moder.

Rzadko się zdarza, żeby piłkarz tak spokojnie i szczerze opowiadał o swoich słabościach. „Mam jeszcze to czasami, że głupio stracę piłkę. Zrobię fajną akcję czy dwie fajne akcje i głupio stracę” – dodał ponownie, dodając że w celach motywacyjnych jego partner z linii środka pola, Adam Lallana, krzyczy często do niego „Wake up Moder!”.

Video spotkało się z niezwykle pozytywnym odbiorem, a kibice poczuli, że piłkarz ma wszystko poukładane w głowie. Dodali, że widać u niego jednocześnie luz i profesjonalizm, co jest odpowiednim podejściem. Zobaczcie sami.

Coraz ważniejsza postać reprezentacji Polski

Przypomnijmy, że Jakub Moder przeniósł się do Brighton&Hove Albion na początku 2021 r. z Lecha Poznań za 11 milionów euro. To rekord w historii polskiej PKO BP Ekstraklasy. Piłkarz dość szybko zaaklimatyzował się w Anglii i regularnie występuje w zespole „Mew”. Wciąż czeka jednak na pierwszego gola w lidze uznawanej za najlepszą na świecie.

Występy w Lechu i później w Brighton pozwoliły Moderowi stać się także ważną postacią reprezentacji Polski. 22-latek ma na swoim koncie już 17 występów w koszulce z orłem na piersi, a u Paulo Sousy jest jednym z najważniejszych zawodników.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kuba Moder (@kubamoder)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.