Connect with us

Skoki narciarskie

Małyszomania powraca. TVN przygotował prawdziwą bombę

Adama Małysza nikomu w Polsce przedstawiać nie trzeba. W związku z rozpoczęciem transmitowania zawodów skoków narciarskich przez TVN, stacja przygotowała specjalny program rozrywkowy o „Małyszomanii”.

małyshowmania tvn
Fot. YouTube / TVP Sport

„Małyszomanię” doskonale pamiętają starsi kibice

„Małyszomania” był czymś wcześniej dawno niespotykanym w Polsce. Pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku Polska miała bowiem naprawdę niewielu sportowców, którzy regularnie rywalizowali z innymi na światowym poziomie. A takim stał się Adam Małysz.

Wydaje się, że jego początkiem jest 29. grudnia 2000 roku. Właśnie wtedy Małysz zajął 4. miejsce w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Polak następnie trzy razy stanął na podium (dwie wygrane) i zupełnie niespodziewanie wygrał cały turniej. Jak się szybko okazało, był to dopiero początek sukcesów polskiego skoczka, który w tamtym czasie nie miał sobie równych.

Jak można określić to zjawisko? To z pewnością zjawisko społeczne, które polegało na nagłym i masowym zainteresowaniu się skokami narciarskimi przez Polaków. Przed sukcesami Adama Małysza (a potem kolejnych polskich skoczków) sport ten był w naszym kraju niszowy i popularnością podobny do biathlonu czy biegów narciarskich. „Orzeł z Wisły” zmienił jednak wszystko.

Przejawiało się to przede wszystkim obecnością Polaków na zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich nawet w najdalszych zakątkach świata, znakomitą oglądalnością transmisji na żywo tego sportu, a także popularnością konkursów w Zakopanem.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.