Connect with us

Piłka nożna

Wnuk Rivaldo śpiewa polski hymn. O co tu chodzi? (video)

Internet podbija nagranie, w którym wnuk słynnego Rivaldo śpiewa polski hymn. O co w nim chodzi i jak do tego doszło? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje.

wnuk rivaldo śpiewa polski hymn
Fot. Instagram @rivaldinho / Twitter @9rivaldinho

Wnuk Rivaldo i polski hymn?

Całą historię trzeba rozpocząć od początku. O ile sam Rivaldo ma niewiele wspólnego z Polską, o tyle jego syn – Rivaldo Jr. – już bardzo dużo. Syn legendarnego brazylijskiego napastnika poszedł bowiem w ślady ojca, a los rzucił go do Polski. Rivaldinho latem 2020 roku został bowiem piłkarzem Cracovii.

Trzeba jasno przyznać, że syn Rivaldo ma jednak znacznie mniej talentu niż jego ojciec. Rivaldinho nie zagrał bowiem w żadnym znaczącym klubie, a podczas swojej zawodowej kariery zwiedził już dziesięć klubów i pięć krajów. Mówimy o piłkarzu, który ma 26 lat. Jego dyspozycję potwierdzają także dane z tego sezonu oraz wycena na branżowym serwisie Transfermarkt zaledwie na 300 tysięcy euro. Podczas sezonu 2021/22 gra w Cracovii niezwykle mało – piłkarz zaliczył tylko pięć występów w PKO BP Ekstraklasie i jeden w Fortuna Pucharze.

Nagranie podbija sieć

Trzeba jednak przyznać, że w Krakowie z pewnością mu się podoba. Inaczej nie można nazwać faktu, że w stolicy Małopolski odwiedził go ojciec, a obecnie jego syn… uczy się śpiewać polskiego hymnu. Brzmi niewiarygodnie, ale to prawda. Dziecko piłkarza tak naprawdę zna go już bardzo dobrze, a jak sam przyznaje sam tata, „do 11 listopada będzie umiał go perfekcyjnie”. Piłkarz tym samym pokazał ogromny szacunek do kraju, w którym przebywa. Prawdopodobnie zapoznał się także głębiej z historią Polski, aby zdecydować się na taki krok. Zobaczcie sami to niesamowite nagranie.

 

Kibice momentalnie podłapali ten temat i jak jeden mąż piszą o wielkim szacunku do Rivaldinho. Część z nich już przewiduje przyszłość, w której syn Rivaldo Jr. pozostanie w Polsce, dostanie obywatelstwo i… zagra w reprezentacji narodowej. Chłopiec z pewnością ma się od kogo uczyć. Już pomijając ojca jego dziadek jest jedną z legend futbolu. Rivaldo w trakcie swojej kariery piłkarskiej występował m.in. w Deportivo La Coruna czy AC Milan, ale znany jest głównie z występów w FC Barcelona. Spędził tam pięć lat, w trakcie których strzelił 130 goli. Nie gorzej było w reprezentacji Brazylii, gdzie licznik Rivaldo zatrzymał się na 35 golach w 74 meczach.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.