Connect with us

Pozostałe

F1 – transmisja GP Meksyku. Gdzie oglądać za darmo? [stream, na żywo]

Gdzie obejrzeć wyścig o GP Meksyku F1? W tym newsie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o transmisjach Formuły 1 w Polsce w 2021 roku.

f1 transmisja
Fot. Red Bull Pool Content

F1 transmisja. Kto pokazuje F1 w Polsce w 2021 roku?

Od 2016 roku prawa do transmisji wyścigów Formuly 1 posiada stacja Eleven Sports. Umowa obowiązuje do końca 2022 roku. Tylko ten kanał posiada pełne prawa do wyścigów, kwalifikacji, sesji treningowych oraz innych wydarzeń związanych z weekendami wyścigowymi. Umowa obejmuje także magazyny na temat F1.

Od 2023 r. prawa do „królowej sportów motorowych” przejęła natomiast platforma Viaplay. F1 po raz pierwszy w swojej historii w Polsce nie będzie pokazywana więc za pomocą telewizji – transmisja na żywo odbywać się będzie bowiem tylko za pomocą platformy streamingowej.

Gdzie oglądać Eleven Sports – stacjonarnie i w Internecie

Eleven Sports posiada w swojej ofercie cztery kanały – Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 oraz Eleven Sports 4. Wydarzenia na żywo związane z F1 transmitowane są na tych dwóch pierwszych antenach.

Oferta Eleven jest dostępna u większości operatorów kablowych oraz satelitarnych. Mają ją w swojej ofercie m.in. Cyfrowy Polsat, Platforma Canal+, UPC, Netia, Inea, Vectra, Netia czy wiele mniejszych podmiotów. U części z nich są one dostępne za darmo, są bowiem składnikiem standardowego abonamentu w wybranych pakietach (jak np. w Inei), a w innych trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Zazwyczaj koszt miesięcznego dostępu oscyluje w okolicach 15 złotych.

Kanały Eleven Sports dostępne są także w Internecie. Głównym miejscem jest strona samego nadawcy, a więc elevensports.pl. 30-dniowy dostęp do wszystkich kanałów kosztuje tam 15,90 zł. Można także zdecydować się na inne wariant: półroczny dostęp w cenie 89,90 zł albo roczny za 159 zł. Jak łatwo zauważyć, im dłuższy okres, tym niższy miesięczny koszt dostępu do kanałów. Co ważne, dostęp obejmuje także możliwość oglądania transmisji na telefonie za pomocą aplikacji Eleven Sports.

Poza tym, transmisje dostępne są także w innych serwisach – najpopularniejsze z nich to player.pl, pilot.wp.pl oraz ipla.tv. Ceny za dostęp do kanałów są podobne w przypadku miesięcznych płatności. Im dłuższy okres, tym ceny bardziej się różnią.

F1 – transmisja GP Meksyku na F1 TV

W Polsce dostępna jest także oficjalna telewizja Formuły 1 – F1 TV, która oferuje transmisje wyścigów oraz innych sesji – treningowych oraz kwalifikacyjnych. Od standardowej transmisji telewizyjnej, odróżnia ją możliwość personalizacji. Użytkownik może wybrać chociażby widok danego kierowcy, a dodatkowo słuchać jego komunikatów radiowych.

Formuła 1 proponuje dwa pakiety – Pro oraz Access, jednak tak naprawdę sens ma tylko ten pierwszy. Tylko on zawiera transmisje na żywo wszystkich sesji oraz nielimitowany dostęp do kamer kierowców oraz komunikatów radiowych. W drugim znajdziemy zaledwie powtórki. Oba pakiety zawierają także rozbudowane archiwum wyścigów.

Cena za pakiet F1 TV Pro wynosi 49,99 euro za rok albo 5,99 euro za miesiąc. Dostęp do usługi Access kosztuje natomiast 26,99 euro za rok albo 2,99 euro za miesiąc. Co najważniejsze, F1 TV nie oferuje komentarza w języku polskim. Dostępnych jest kilka „podstawowych” języków z angielskim i niemieckim na czele.

Terminarz GP Meksyku F1 2021. O której jest wyścig?

Eleven Sports podało już terminarz swoich transmisji na żywo związany GP Meksyku. Nie znamy jednak jeszcze komentatorów poszczególnych sesji. Co ważne, trzeci trening odbędzie się na antenie Eleven Sports 2, a nie – tak jak reszta sesji – na Eleven Sports 1. Wszystkie sesje skomentuje duet Mikołaj SokółAndrzej Borowczyk.

1. trening – piątek, 5 listopada 2021 r. – 18:25-19:40 – Eleven Sports 1
2. trening – piątek, 5 listopada 2021 r. – 21:55-23:10 – Eleven Sports 1
3. trening – sobota, 6 listopada 2021 r. – 17:55-19:00 – Eleven Sports 2
kwalifikacje – sobota, 6 listopada 2021 r. – 20:55-22:10 – Eleven Sports 1
wyścig o GP Meksyku 2021 – niedziela, 7 listopada 2021 r. – 19:55-22:00 – Eleven Sports 1

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.