Connect with us

Sporty walki

Dojdzie do walki Szpilka – Włodarczyk? Jest klarowne stanowisko (video)

Taka walka z pewnością rozgrzała by polskie środowisko fanów boksu do czerwoności. Pojedynek Artura Szpilki z Krzysztofem Włodarczykiem szybko zapełniłby trybuny i zgromadził wielomilionową widownię przed telewizorami. Sprawa wraca jak bumerang, ale wydaje się, że w końcu mamy do czynienia z konkretami.

walka artur szpilka krzysztof włodarczyk
Fot. Instagram @krzysztofdiablowlodarczyk / Twitter @szpilka_artur

Konflikt „Szpili” z „Diablo” jest doskonale znany

Temat walki „Szpili” z „Diablo” poruszono podczas najnowszego odcinka programu „Ring” w TVP Sport. Reporter tej stacji, Mateusz Fudala, rozmawiał bowiem z Krzysztofem Włodarczykiem i poznał jego pogląd na całą sprawę. Bokser chce walczyć z Arturem Szpilką, ale ma pewne warunki.

Co ciekawe, „Diablo” nie nazywa Szpilki „kolegą”, a nawet „byłym kolegą”. Jego uraz do pochodzącego z Wieliczki boksera jest więc duży i chciałby wyjaśnić pewne sprawy na ringu. Przypomnijmy, że panowie są w konflikcie od kilku lat. Włodarczyk zarzuca Szpilce brak pokory, brak szacunku do ludzi czy promotora. Szpilka także jasno przyznał, że mają zupełne inne wartości w życiu.

– Rozmawialiśmy ostatnio o tej walce z Andrzejem [Wasilewskim, promotorem Włodarczyka – przyp. red.] i ja cały czas podtrzymuję. Jak najbardziej. Uzgadniamy wagę i smarujemy się – powiedział „Diablo” w materiale TVP Sport. Dodatkowo w trakcie rozmowy nazywa Szpilkę „osobnikiem”, co dobitnie podkreśla jego stosunek do 32-latka.

Walka Szpilka – Włodarczyk dojdzie do skutku?

W studiu programu był Maciej Miszkiń, który jest blisko Artura Szpilki. Ekspert TVP Sport jasno przyznał, że „Szpila” nie trenuje w tej chwili i jest w fatalnej formie fizycznej. Wiadomo jednak, że jeśli walka została by dogadana, miałby kilka miesięcy na przygotowania do pojedynku z byłym mistrzem świata WBC.

– Wiesz jaki jest Artur. Myślę, że jeśli pieniądze będą się zgadzały, to on będzie zainteresowany takim pojedynkiem w stu procentach – Miszkiń postawił sprawę jasno. Według jego wiedzy konkretna gaża za taką walkę mogłaby doprowadzić ją do skutku. Piłeczka jest więc po stronie organizatorów, bowiem wydaje się, że pojedynek Szpilka – Włodarczyk mógłby być medialnym hitem. Zobaczcie cały fragment programu „Ring” w TVP Sport dotyczący tej walki.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.