Connect with us

Piłka nożna

Przebudzenie Żurkowskiego. Asysta i piękny gol Polaka w Serie A (video)

Niedawno doczekał się premierowego gola w Serie A, a tydzień później ma na koncie już dwa gole i asystę. Szymon Żurkowski notuje właśnie swój najlepszy okres kariery, a sezon jest jeszcze długi i Polak może nie raz zaskoczyć.

szymon żurkowski gol i asysta genoa

Znowu wejście smoka z ławki rezerwowych

Szymon Żurkowski po raz kolejny rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na placu gry pojawił się w 59. minucie i po prostu odmienił grę Empoli. Tego nie da się bowiem inaczej nazwać. Trzy minuty po swoim wejściu doskonale dograł piłkę w pole karne po ziemi, a Federico Di Francesco umieścił ją w siatce potężnym uderzeniem. Radości było co nie miara, bowiem trafienie to dawało remis w meczu Empoli – Genoa. Zobaczcie nagranie z polskim komentarzem Eleven Sports.

Co za bramka!

To był jednak dopiero początek zabawy polskiego pomocnika. W 71. minucie spotkania strzelił on bowiem gola. I to jakiego! Żurkowski otrzymał piłkę ponad 30 metrów od bramki rywala, poprowadził ją przez kilka metrów i zdecydował się na uderzenie. Potężny strzał Polaka zaskoczył bramkarza gości, a piłka zatrzepotała w siatce. Zobaczcie sami.

Polak w dziesięć minut zaliczył asystę i strzelił gola, dając prowadzenie swojemu zespołowi. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, ale były zawodnik Górnika Zabrze z całą pewnością może być zadowolony ze swojej postawy. Zarówno w tym spotkaniu, jak w ostatnich tygodniach. Według popularnej aplikacji SofaScore Polak był zawodnikiem meczu Empoli – Genoa i trudno się z tym nie zgodzić.

Dla Żurkowskiego to najlepsze tygodnie we Włoszech, a przecież ma dopiero 24 lata. Być może reszta sezonu ułoży się po jego myśli i wróci z wypożyczenia do Fiorentiny z podniesioną głową. Póki co, powinien liczyć na występy w pierwszym składzie w barwach Empoli.

Polscy kibice rzecz jasna po udanych występach od razu widzą go w reprezentacji Polski, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Niech Szymon Żurkowski zaliczy jeszcze kilka dobrych spotkań, a Paulo Sousa na pewno zwróci na niego uwagę.

Poniżej możecie obejrzeć skrót całego spotkania.