Connect with us

Pozostałe

Jak obstawiać baseball? Przewodnik dla początkujących

Jak obstawiać baseball? Dyscyplina ta jest niespecjalnie popularna w Polsce, ale wielu ludzi chce się nią zainteresować ze względu na niesamowite zdjęcia i filmy z meczów amerykańskiej MLB. Właśnie dla nich przygotowaliśmy ten przewodnik.

jak obstawiać baseball

Baseball to historia niespodziewanej miłości

Jak obstawiać baseball? Na początku zaznaczmy jedną rzecz – miłość do baseballu przychodzi niespodziewanie i nie pozwala o sobie zapomnieć. Kiedy już zaczniecie oglądać transmisje baseballowe, możecie popaść w totalny nałóg – zawłaszcza w pierwszych tygodniach. Wtedy właśnie nowi fani dowiadują się i doczytują o wielu konkretnych sytuacjach w tym sporcie.

My wyjaśnimy wam kilka podstaw, a następnie będziecie mogli rozwijać swoją wiedzę. Nie traktujcie tego wpisu jako dogmatu, a spójrzcie na niego raczej jako kilka obserwacji początkującego fana tego sportu. Podstawą podczas meczu baseballowego jest miotacz – to absolutnie kluczowy zawodnik w obu drużynach.

Jak obstawiać baseball? Kilka podstaw, które oszczędzi wasz portfel

W baseballu tak naprawdę aktualna forma zespołu, pozycja w tabeli czy miejsce rozgrywania meczu nie są aż tak ważne. Fakt, że jakaś drużyna przegrała kilka meczów z rzędu nie musi o niej świadczyć aż tak źle. Najważniejsza jest bowiem postać miotacza, który często decyduje o losach spotkania. Jego pozycja jest zdecydowanie ważniejsza niż np. bramkarza w hokeju.

Jeśli miotacz ma swój dzień, to może poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa – nawet jeśli mamy do czynienia z meczem outsidera z czołową ekipą. W związku z tym powinniście wiedzieć, że w rozgrywkach baseballowych dość często zdarzają się nieprzewidywalne wyniki.

Obstawianie na faworytów może przynosić dużo większe straty niż w przypadku innych sportów. Z drugiej strony, obstawianie bez szerszej analizy na outsiderów także nie jest najlepszą drogą. Nie chcemy was jednak mamić prostymi wnioskami. Analiza to słowo klucz przy meczach baseballu, a przy niej nie należy oczywiście zapominać, kto jest faworytem danego spotkania.

Baseball to sport analityków?

Chyba w żadnym innym analiza i statystyki nie znaczą tak wiele, jak podczas zakładów bukmacherskich na baseball. Mecze baseballu są fascynujące do oglądania, ale też dość wymagające, jeśli chodzi o analizę. Obstawiając mecze trzeba przejść przez wiele liczb – od statystyk poszczególnych miotaczy, przez statystyki pałkarzy itd.

Dodatkowo w baseballu nachodzi na siebie szereg zmiennych, takich jak np. skuteczność przeciw pałkarzom leworęcznym i praworęcznym, które mogą przełożyć się na wyniki. Krótko mówiąc – zakłady na baseball nie są dla wszystkich. Jeśli macie się zamiar w nie zaangażować, będziecie potrzebowali cierpliwości do statystyk i dużo wolnego czasu.

W porównaniu na przykład z piłką nożną lub hokejem, przewaga własnego boiska w baseballu nie jest tak znacząca. Ze względu na specyfikę tego sportu, przewagę można wykorzystywać tylko w konkretnych momentach i sytuacjach. Średnio mecz na swoim boisku wygrywa 55% zespołów w MLB, co nie jest imponującym wynikiem.

Pytanie jak obstawiać baseball – jakie można znaleźć na wielu forach internetowych – jest niewłaściwie postawione. Właściwie powinno ono mówić o zasadzkach, jakie czekają na początkujących obserwatorów tej dyscypliny. W tym tekście znaleźliście absolutne podstawy, które jednak mogą być trampoliną do zdobywania dalszej wiedzy. Zakłady na baseball to jednak ogromne wyzwanie nie tylko dla kibiców, ale także analityków.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.